REZERWACJA 24h+48 33 813 90 45
info@robinpartners.plul. Kalinowa 1A, 43-309 Bielsko- Biała

Odszkodowanie za wypadek w pracy

O odszkodowanie za wypadek pracy w przedsiębiorstwie pracownik może ubiegać się współpracując z kancelarią ROBIN PARTNERS. Posiadamy wieloletnie doświadczenie poparte złożeniem licznych wniosków, do których decyzje były korzystne dla naszych klientów. Doskonale znamy prawo, jesteśmy na bieżąco z nowościami i zmianami w przepisach, dlatego doradzimy, o jakie świadczenia może ubiegać się nasz klient po wypadku w miejscu pracy, pomożemy skompletować dokumenty i zajmiemy się prowadzeniem sprawy.

KIEDY UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE?
Wypadkiem w pracy nazywane jest nagłe wydarzenie następujące w związku z pracą, które wywołane zostało przez przyczynę zewnętrzną. O uzyskanie odszkodowania za wypadek w pracy mogą ubiegać się pracownicy, którzy w jego wyniku odnieśli lekkie lub ciężkie obrażenia, a także rodzina, jeśli wypadek był ze skutkiem śmiertelnym.

Pracodawca powinien niezwłocznie powołać zespół powypadkowy, który ustali przyczyny wypadku, to, czy miał on związek z pracą i sporządzi protokół BHP obejmujący wyjaśnienia poszkodowanego i świadków, a także dowody w postaci zdjęć i opinii lekarskiej. Tak przygotowany dokument jest podstawą w uzyskaniu odszkodowania.

Zadaniem naszej firmy jest dopełnienie wszelkich formalności za ubiegającego się o odszkodowanie. Doskonale znamy procedury przyznawania tego typu świadczeń i wiemy, jakie dokumenty, zaświadczenia i dowody są niezbędne, by uzyskać pozytywną odpowiedź na złożony wniosek. Nasi klienci mogą liczyć również pełne wsparcie w przypadku odmowy przydzielenia odszkodowania lub nieuzasadnionego zaniżenia wypłaconej kwoty.

Kancelaria ROBIN PARTNERS